Suomen sahtiseura kokoaa Sahtiverkkoon
pääsyn sahtiseurojen sivuille, sahtiin liittyviä tapahtumia,
uutisia ja linkkejä.
Ilmoita puuttuva tieto: [email protected]

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Kilpailijoita viime vuosilta yllä kuvakarusellissa, jossa kuva vaihtuu neljän sekunnin välein. Lähetä puuttuvan kilpailijan kasvokuva tai parempi kuva kilpailijasta Sahtiverkolle! Kiitos.

     

SM-kilpailijat ja tuomarit Karvialla 2018

Tiedot tuodaan tähän pikapuoliin aluekarsintojen jälkeen, kun pitäjistä ilmoitetaan tiedot Sahtiverkolle [email protected] JA kilpailun sihteerille Sirpa Kääriäiselle [email protected]

Alla olevassa listauksessa ovat aakkosjärjestyksessä ne paikkakunnat, joilta vuonna 2017 oli edustaja SM-kisoissa. 
Paikkakunta 
 Kilpailija
 Tuomari
 Alkukarsintaan osallistujien lkm
 Asikkala
Alkukarsintakisa 7.7. 
 Espoo
Jussi Mattila
Jussi Pirnes
Sahtipäät ry.
4 osall/ 4 kuntaa 
 Eurajoki
 Hartola
 Hauho
Ari Saarinen 
Rauni Saarinen 
Hauhon yrittäjät ry. / 16
 Helsinki
 Juho Lepistö
 
Sahtipäät ry.
4 osall / 4 kuntaa
 Hollola
Click to edit text
 Honkajoki
Ilpo Leivo 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Hyvinkää
Uuri Kärkäinen
Sanna Häkkinen
Ei karsintaa. 
 Hämeenkoski
Erno Ruusunen
Esko Nisula
Koski-seura ja Putulan kirjasto- ja kotiseutuyhdistys / 6 
 Hämeenkyrö
Karsinta 3.8. 
 Ikaalinen
Janne Vuorinen
Ei karsintaa. 
 Isojoki
Ari Kuusimäki 
Kimmo Lehtinen 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Jalasjärvi
Juho Pihlajaviita
 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Janakkala
 Joutsa
Timo Vikman 
Jarkko Tikkanen 
Löylyä elämään yhdistys / 4 
 Jämijärvi
Kauko Kuusikko 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Jämsä
Jarmo Laaksonen 
Liisa Ojala 
Ei karsintaa. 
 Kalajoki
Jukka Vierimaa
Click to edit text
 Kankaanpää
Jorma Perkiömäki
Sauli Tuominen 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Karvia
Kalevi Koivisto 
 Kauhajoki
Janne Uimonen 
Ari Nuotio 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa
 Kauhava
Teija Keisala
Olavi Visuri
Kuurna ry. 
29 / 13 kuntaa
 Keuruu
 Kirkkonummi
Tuomo Rautavirta 
Henri Reuhlin 
Sahtipäät ry.
4 osall / 4 kuntaa
 Kristiinankaupunki
Ake Teikari 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Kuhmoinen
Jouko Lavonius 
Anne Tanhula
Perakko ry. / 4 
 Kärkölä
 Lahti
Pekka Niemelä 
Matti Saira
Sahtilahti ry. / 10 
 Lammi
Tapio Saarinen 
Mirja Saarinen 
Lammin Lions Club / 6
 Laukaa
Mikko Tarvainen
Vesa Puupponen
Ei karsintaa.
 Lempäälä
 Luhanka
Niilo Ahonen 
Vesa Saari
MTK Joutsan ja Luhangan yhdistys MTK Jou-Lu  / 3 
 Luopioinen
 Mouhijärvi
1. Ari-Samuli Suoniemi puolustaa SM-2017 titteliään
2. Harri Lähteenkorva 
Veikko Mustajärvi 
Sastamalan kaupunki / 4 
 Mäntyharju
Terho Liukkonen 
Jouni Pekkola
Pertunmaan avoimissa kisoissa mukana edustajia myös Mäntyharjulta. Osallitusjia 7. 
 Nakkila
Heikki Vaari 
Pasi Ratila 
Ei karsintaa.
 Orimattila
Jussi Sarén
Tommi Tynjä
 ei karsintaa
 Orivesi
Seppo Lisma 
Kalevi Marttila 
Ei karsintaa. 
 Padasjoki
 Parkano
Mika Välimäki 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa 
 Pertunmaa
Raimo Mattila 
Risto Salminen 

Pertunmaan avoimiissa kisoissa mukana edustajia myös Mäntyharjulta. Osallistujia 7.

 Pirkkala
 Pori

Kari Harju 

Risto Toivonen
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa
 Punkalaidun
 Rauma
 Rovaniemi
 Sysmä
 Tampere
Esa Lahtinen
Esko Lahtinen 

Pispalan saunayhdistys ry, Salhojankadun Olutseura ry  ja Olutseura Hämeen Tummat ja Vaaleat. / 3
 Ulvila
 Toni Harju 

Nina Murtonen 

 Kuurna ry. 
29 / 13 kuntaa 
 Vaasa
Maria Kuusikko 
Kuurna ry.
29 / 13 kuntaa
 Valkeakoski
 Vammala 
Heikki Tulonen 
Markku Tuominen 
Sastamalan kaupunki /2 
 Viljakkala
Tarmo Palomäki 
Niko Mäkivaara
Ei karsintaa.
 Heinola 
 Pekka Nipuli 
 Ei karsintaa.