Suomen sahtiseura kokoaa Sahtiverkkoon
pääsyn sahtiseurojen sivuille, sahtiin liittyviä tapahtumia,
uutisia ja linkkejä.
Ilmoita puuttuva tieto: [email protected]

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

SM-kilpailijat ja tuomarit Hämeenkyrössä 2013

Lähetä tieto valitusta kilpailijasta ja tuomarista meiluiten kahteen osoitteeseen: 
  
Paikkakunta: kilpailija (suluissa tuomari) / alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

Asikkala: Veikko Lamminpää (Veijo Uusi-Uitto) / 5
Espoo: Antti Hietala (Sinikka Lakkinen) / 2 
Hartola: Tapani Virtanen (Seppo Koskinen) / 9 
Hauho: Ari Saarinen (Rauni Hänninen) / 5 
Hollola: Kari Nykänen (Rauno Lampinen) / 7
Honkajoki*: Heikki Rajahaka 
Hämeenkoski: Pekka Tervala (Esko Nisula) / 2 
Hämeenkyrö: Olavi Viheroja (Harri Salonen) / 9 
Ikaalinen: Heikki Sirén (Tapio Sirén) / ei karsintaa 
Isojoki*: Ari Kuusimäki 
Joutsa: Juha Siren (Hannu Siren) / ei karsintaa  
Jyväskylä: Petteri Heinonen (Antti Koivistoinen) / ei karsintaa
Jämijärvi*:  Kauko Kuusikko (Heikki Mäkisalo) / ?
Jämsä: Jarmo Laaksonen (Liisa Ojala)
Järvenpää: Topi Syvänen / (ei karsintaa) 
Kankaanpää*: Olavi Hurttasalo
Karvia*:  Reijo Mäki
Kauhajoki*:  Jouko Junttila
Kirkkonummi: Kimmo Markkanen (Mika Pasonen) / 2
Korpilahti: Sulo Tammelin (Veijo Rantanen) / ? 
Kuhmo: Nikke Kaartinen (Emmi Kaartinen) / ei karsintaa  
Kuhmoinen: Anne Tanhula (Jouko Lavonius) / 5 
Kärkölä: Reijo Siltala (Ervo Vilkman) / 4  
Lahti: Juho Kyllönen (Pekka Niemelä) / 8 
Lammi: Tapio Saarinen (?) / 6  
Lavia*:  Marika Mäkelä
Luhanka: Niilo Ahonen (Keijo Jokilaakso) / ei karsintaa 
Luopioinen: Tauno Ilomäki (Olli Syrjänen) / 6 
Mikkeli: Risto Narvanto (Ari Ohtonen), ei karsintaa
Nakkila: Matti Mikola (Pentti Kuusisto) / ei karsintaa  
Padasjoki: Veli-Matti Heinonen (Lauri Suomaa) / 8
Parkano*: Markku Perttunen (Anna-Liisa Lepistö) / ? 
Pertunmaa: Jouko Toivonen (Risto Salminen) / ei karsintaa 
Pirkkala: Kai Korkeakallio (?) / ei karsintaa 
Pori: Kari Harju (Risto Toivonen) / ?
Punkalaidun: Heikki Kuusisto (?) / ?
Pälkäne: Antti Lind (Lasse Lind) / ei karsintaa
Rauma: Tuula Viheroja (Taina Reunanen) / ei karsintaa  
Siikainen: Maija Nummelin (Leena Hyvönen) / ei karsintaa  
Sysmä: Ilmari Rinne (?) / 9 
Sääksmäki: Toni Savolainen (?) / ? 
Tampere: Jari Nikkinen (Petri Syrjälä) / 6 
Toijala (Akaa): Jorma Inkinen (?) / ? 
Valkeakoski: Toni Savolainen (Jaakko Pietilä) / ei karsintaa  

* Etelä-Pohjanmaan ja Satakunnan karsintakisa Isojoella 15.6., osanottajija oli 21 yhdeksästä eri kunnasta.