Suomen sahtiseura kokoaa Sahtiverkkoon
pääsyn sahtiseurojen sivuille, sahtiin liittyviä tapahtumia,
uutisia ja linkkejä.
Ilmoita puuttuva tieto: sahtiverkko@gmail.com.

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

Kilpailijat ja tuomarit Hartolassa 2019

2.8.2019 kello 19 mennessä tulleet tiedot on päivitetty tälle sivulle.
Virheistä ja puutteista pyydetään ilmoittamaan saman tien osoitteeseen sahtiverkko@gmail.com tai tekstiviestillä numeroon 040 5058 058. Kiitos. 

Paikkakunta
 Kilpailija
 Tuomari
Alkukarsinnan järjestäjä / osallistujien lkm 
Akaa
 Sari Sillantaka
 Kaija Nikula
Akaa- ja Sääksmäki seura / 4 
 Asikkala
 Jouko Ahonen 
 Tuomo Ahonen
  Ei karsintaa. 
Espoo
Jussi Mattila
Jussi Pirnes
 Sahtipäät ry. / 1
Eurajoki
 Jarmo Ruohonen
 Juha Konttinen
  Ei karsintaa. 
 Hartola
 Pasi Pesonen 
Hannu Sirén
  Hartolan sahtiseura ry. / 11
Hauho
Teija Sarin
Erno Sarin
Hauhon Yrittäjät ry. / 6 
Heinola
Pekka Nipuli
 Janne Nipuli
Ei karsintaa. 
Helsinki 
 Antti Haikala
Kaj Mäkelä
  Sahtipäät ry. / 2
 Hollola
Arto Niemelä
Tomi Nieminen
 Hollolan Kotiseutuyhdistys / 7
Honkajoki
 Matti Eloranta
 Ilpo Leivo
  Kuurna ry. / 4 
Hyvinkää
Uuri Kärkäinen
 Sanna Häkkinen
 Sahtipäät ry. / 1
 Hämeenkoski
 Petri Ruusunen
 Antti Jäämaa
  Koski-seura ry. / 6 
 Hämeenkyrö
 Timo Ponkiniemi
 Hanna Pentti
  Sahti 75 / 5 
 Inari
 Harri Pöyry
 Seppo Koskinen
  Ei karsintaa. 
  Isojoki
  Ari Kuusimäki
Heikki Rajahaka
  Kuurna ry. / 4 
 Janakkala
 Tommi Ansio
 Teuvo Aaltonen
  Janakkalan kunta / 6 
 Joutsa
 Ari Solatie
 Arto Vainiomäki
  Löylyä elämään ry. / 5 
Jyväskylän maalaiskunta
Mikko Hännikäinen
Erkki Järvenpää
Ei karsintaa.
 Jämijärvi
 Kauko Kuusikko
Heli Kuusikko
  Kuurna ry. / 2 
 Jämsä
 Jarmo Laaksonen
  Liisa Ojala
  Ei karsintaa.
Jämsänkoski
Paavo Lahti
Tarja Viitala 
  Ei karsintaa. 
Kalajoki
Jukka Vierimaa
Jarmo Vatunki
 Ei karsintaa.
 Kankaanpää
Jorma Perkiömäki
  Risto Kuivanen
  Kuurna ry. / 1
 Karvia
 Reijo Mäki
 Rauno Puisto
Karvian Perinnejuoma ry. / 1 
 Kauhajoki
 Seppo Oja
  Markku Laitinen
  Kuurna ry. / 1
 Keuruu
 Matti Niemelä
 Marko Niemelä
 Ei karsintaa. 
Kirkkonummi
Kimmo Markkanen
Leena Hyvönen
Sahtipäät ry. 
Kristiinankaupunki
  Ake Teikari
  Anneli Teikari
  Kuurna ry. / 1
 Kuhmoinen
 Antti Niemi
 Matti Tontti
  Perakko ry. / 7 
Kärkölä
  Erkki Laaksonen
 ?
   järjestäjätaho? / 4 
 Lahti
 Ari Rämö
 Mikko Punkkinen
  Sahtilahti / 11
 Lammi
 Jyrki Anttonen
 Riku Korkeila
  Lions Club Lammi / 6 
Lempäälä
Pekka Rekilä 
Tapani Joutsjoki 
Ei karsintaa.
 Luhanka
 Niilo Ahonen
 Vesa Saari
MTK Joutsan ja Luhangan yhdistys / 5 
Luopioinen
Risto Vierikka 
Marja-Liisa Mäkelä
Luopioisten sahtiseura / 5 
 Mikkeli
 Emma Vikman
 Timo Vikman
  Ei karsintaa.
Mouhijärvi
Anne Lähteenkorva
Markku Koskela 
  Sastamalan kaupunki / 6
Mäntyharju
 Terho Liukkonen
 Jouni Pekkola
  Pertun päivät / 1
Orimattila
 Jussi Sarén
  Roope Stylman
Kahden kilpailijan oma karsinta.
 Orivesi
 Seppo Lisma
 Kalevi Marttila
  Ei karsintaa.
Padasjoki
Juha Tuominen
 Veli-Matti Heinonen
 Järjestäjätaho? / 8 
Parkano
 Markku Perttunen
Marja-Kaarina Pentti
  Kuurna ry. / 2 
 Pertunmaa
 Risto Salminen
 Heikki Tamminen
  Pertun Päivät / 3 
 Pirkkala
 Kai Korkeakallio
 Ilmoitetaan 2.8.
Ei karsintaa. 
 Pori
 Kari Harju
 Risto Toivonen
Ei karsintaa.
Hallitseva Suomen mestari!
 Rauma
  Karsinta 1.8. 
Karsinta 1.8. 
  Karsinta 1.8. 
 Seinäjoki
  Maria Kuusikko
Timo Sippola
Kuurna ry. / 1
Suomusjärvi
 Sonja Lahti
 Antti Ketonen
  Ei karsintaa.
 Sysmä
Jarmo Heinonen
Heikki Riutta 
Sysmän Rotary ry. / 11
 Tampere
Esa Lahtinen
Heikki Korhonen
Pispalan saunayhdistys ry

Olutseura Hämeen Tummat ja Vaaleat

Salhojankadun Olutseura ry / 8

Vammala
Heikki Tulonen
Markku Tuominen
Sastamalan kaupunki / 3