Suomen sahtiseura kokoaa Sahtiverkkoon
pääsyn sahtiseurojen sivuille, sahtiin liittyviä tapahtumia,
uutisia ja linkkejä.
Ilmoita puuttuva tieto: sahtiverkko@gmail.com.

Sahtiverkko

Sahdista ja sahtiseuroista

SM-kilpailijat ja tuomarit Hämeenkyrössä 2013

Lähetä tieto valitusta kilpailijasta ja tuomarista meiluiten kahteen osoitteeseen: 
Tänne Sahtiverkkoon sahti@)saunalahti.fi ja 
Suomen sahtiseuran sihteerille 
sirpa.kaariainen@sahti.fi
  
Paikkakunta: kilpailija (suluissa tuomari) / alkukarsintakilpailijoiden lukumäärä

Asikkala: Veikko Lamminpää (Veijo Uusi-Uitto) / 5
Espoo: Antti Hietala (Sinikka Lakkinen) / 2 
Hartola: Tapani Virtanen (Seppo Koskinen) / 9 
Hauho: Ari Saarinen (Rauni Hänninen) / 5 
Hollola: Kari Nykänen (Rauno Lampinen) / 7
Honkajoki*: Heikki Rajahaka 
Hämeenkoski: Pekka Tervala (Esko Nisula) / 2 
Hämeenkyrö: Olavi Viheroja (Harri Salonen) / 9 
Ikaalinen: Heikki Sirén (Tapio Sirén) / ei karsintaa 
Isojoki*: Ari Kuusimäki 
Joutsa: Juha Siren (Hannu Siren) / ei karsintaa  
Jyväskylä: Petteri Heinonen (Antti Koivistoinen) / ei karsintaa
Jämijärvi*:  Kauko Kuusikko (Heikki Mäkisalo) / ?
Jämsä: Jarmo Laaksonen (Liisa Ojala)
Järvenpää: Topi Syvänen / (ei karsintaa) 
Kankaanpää*: Olavi Hurttasalo
Karvia*:  Reijo Mäki
Kauhajoki*:  Jouko Junttila
Kirkkonummi: Kimmo Markkanen (Mika Pasonen) / 2
Korpilahti: Sulo Tammelin (Veijo Rantanen) / ? 
Kuhmo: Nikke Kaartinen (Emmi Kaartinen) / ei karsintaa  
Kuhmoinen: Anne Tanhula (Jouko Lavonius) / 5 
Kärkölä: Reijo Siltala (Ervo Vilkman) / 4  
Lahti: Juho Kyllönen (Pekka Niemelä) / 8 
Lammi: Tapio Saarinen (?) / 6  
Lavia*:  Marika Mäkelä
Luhanka: Niilo Ahonen (Keijo Jokilaakso) / ei karsintaa 
Luopioinen: Tauno Ilomäki (Olli Syrjänen) / 6 
Mikkeli: Risto Narvanto (Ari Ohtonen), ei karsintaa
Nakkila: Matti Mikola (Pentti Kuusisto) / ei karsintaa  
Padasjoki: Veli-Matti Heinonen (Lauri Suomaa) / 8
Parkano*: Markku Perttunen (Anna-Liisa Lepistö) / ? 
Pertunmaa: Jouko Toivonen (Risto Salminen) / ei karsintaa 
Pirkkala: Kai Korkeakallio (?) / ei karsintaa 
Pori: Kari Harju (Risto Toivonen) / ?
Punkalaidun: Heikki Kuusisto (?) / ?
Pälkäne: Antti Lind (Lasse Lind) / ei karsintaa
Rauma: Tuula Viheroja (Taina Reunanen) / ei karsintaa  
Siikainen: Maija Nummelin (Leena Hyvönen) / ei karsintaa  
Sysmä: Ilmari Rinne (?) / 9 
Sääksmäki: Toni Savolainen (?) / ? 
Tampere: Jari Nikkinen (Petri Syrjälä) / 6 
Toijala (Akaa): Jorma Inkinen (?) / ? 
Valkeakoski: Toni Savolainen (Jaakko Pietilä) / ei karsintaa  

* Etelä-Pohjanmaan ja Satakunnan karsintakisa Isojoella 15.6., osanottajija oli 21 yhdeksästä eri kunnasta.

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.